Viesnīcas personāla ārējā izskata, sakoptības nozīme saskarsmē ar viesi


 

Viesnīcas personāla ārējā izskata, sakoptības nozīme saskarsmē ar viesi

Viesnīcas darbinieku sakoptība, strādājot viesnīcā, ir tikpat svarīga kā attieksme pret viesi. Priekšstats viesim par viesnīcu rodas ne tikai no piedāvāto pakalpojumu klāsta, cenām, viesnīcas atrašanās vietas, interjera un attieksmes, bet arī no tā, kāds ir cilvēku izskats, kuri uzņem viesus, jo no tā ir ļoti lielā mērā atkarīgs tas, vai ir patīkami kontaktēties. Savukārt patīkams kontakts stimulē sadarbību.

Patīkamam ārējam izskatam ir jābūt ne tikai tam personālam, kas strādā redzamajos dienestos, bet arī tiem, kam nav pastāvīgs kontakts ar viesi, jo viesis, uzturoties viesnīcā, jebkurā brīdi sabiedriskajās telpās var sastapties arī ar neredzamo dienestu darbiniekiem.

Runājot par uniformām, tās vajadzētu valkāt visiem viesnīcas darbiniekiem, jo, pirmkārt, tas norāda uz piederību konkrētai viesnīcai, un otrkārt, tas izskatās solīdi, eleganti un estētiski. Kopts, uniformā tērpts personāls ar adekvātu uzvedību un attieksmi pret viesi noteikti radīs patīkamu, uzticamu un viesmīlīgu iespaidu.

Personālam būtu vēlams ievērot šādus nerakstītus likumus, kas attiecas uz ārējo izskatu, sakoptību un personisko higiēnu, strādājot viesnīcā:

  • Matiem vienmēr jābūt tīriem, bez blaugznām, ar labu griezumu. Ja matus krāso, tad tas ir jādara dabiskās krāsās. Jācīnās pret matu izkrišanu. Ja sievietei, kas strādā viesnīcā, mati ir garāki par plecu līniju, tie ir jāsakārto, piemēram, “gliemezītī” vai jāsasien “astītē”. Rūpīgi ir jāizvēlas matu aksesuāri. Tiem jābūt neuzkrītošiem. Vīriešiem maksimālais matu garums ir līdz krekla apkaklītei. Ir pieļaujams, ka viesnīcā strādājošs vīrietis nēsā ūsas, bet bārdu audzēt un nēsāt nav pieļaujami.
  • Sievietēm ir jābūt ļoti uzmanīgām ar grimu. Grims ir vajadzīgs, bet nedrīkst pārspīlēt, tam ir jābūt dabiskam. Nevajadzētu grimā izmantot spilgtas krāsas.
  • Ļoti būtiski ir tas, kādā stāvoklī ir rokas. Tām jābūt tīrām, koptām. Nedrīkst būt sasprēgājusi, sausa āda, jo tas izskatās nepievilcīgi. Tādu roku ir arī nepatīkami paspiest. Sievietes nedrīkst nēsāt pārāk garus nagus, nekādā gadījumā mākslīgos. Nagus drīkst lakot, bet arī nagu laku toņiem ir jābūt neitrāliem, dabiskiem.
  • Rotaslietas drīkst nēsāt, bet atkal – ar mēra sajūtu. Labāk mazāk vai nemaz, nekā par daudz. Arī tām ir jābūt neuzkrītošām. Speciālisti iesaka valkāt ne vairāk par trīs rotām vienlaikus.
  • Jāseko, lai elpa būtu svaiga. Vajadzības gadījumā ir jālieto dažādi elpas atsvaidzinātāji.
  • Drīkst lietot arī smaržas, bet ļoti minimāli. Smaržām jābūt vieglām. Telpā, kur ir uzturējies vai uzturas personāls, nekādas smaržas palikt nedrīkst.
  • Sievietēm ir kategoriski aizliegts strādāt bez krūštura, zeķbiksēm vai zeķēm (arī karstā vasaras laikā). Visieteicamākā krāsa sieviešu zeķēm būtu miesaskrāsa. Vienmēr jāglabā rezerves zeķes, jo noiris valdziņš sabojā pat visskaistāko, viskoptāko un vislabāk ģērbto sievieti. Vīriešiem ir ieteicams valkāt tādas zeķes, kuras maz sviedrē. Zeķēm jābūt tumšā krāsā, vēlams vienkrāsainām. Nekādā gadījumā nav pieļaujamas baltas zeķes.
  • Apaviem jābūt glītiem, vislabāk klasiskiem. Tie nedrīkstētu būt apvi ar atvērtu aizmuguri. Apavi darbam ir jāiegādā ērti un kvalitatīvi, vislabāk ādas, jo no tā ir atkarīgs, kā jutīsies kājas. Apavi nekādā gadījumā nedrīkst spiest vai būt par lieliem. Maksimālais papēža augstums sieviešu apaviem ir 5-6 cm.
Komentāri (0)  |  2013-02-16 13:11          Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ